TN’de 12 BJP BT kanadı yetkilisi daha istifa etti | Chennai Haberleri

KanYo

Member

CHENNAI: Son zamanlarda zirveden ayrılmasının ardından BT kanadı BJP yetkilileri, 12 kişi daha yetkililer BJP Chennai batı bölgesi BT kanadı başkanı Orathi Anbarasu da dahil olmak üzere BJP BT kanadından Çarşamba günü tüm parti görevlerinden istifa etti. Ayrılmalarından BJP eyalet başkanı K Annamalai’yi suçlayan ortak bir bildiri yayınladılar.
Anbarasu, TOI’ye faaliyetlerinin gözetlendiğini ve tüm faaliyetlere parti yetkilileri tarafından müdahale edildiğini söyledi. “İlçe düzeyinde bilgi işlem kanadında subaydım ve daha önce tüm komutlar bana sadece kanadımın şefi aracılığıyla ulaşırdı, ancak kıdemli liderler arasında bir soğuk savaş çıkarsa doğrudan talimat alırdım. Ekibimize bile baskı yapmaya başladılar. arkadaşlarla gündelik konuşmalar kayıt altına alındı ve bu konuda sorgulandık” dedi.
Eski BJP BT kanadı başkanı CTR Nirmal Kumar ve yardımcısı Dhileep Kannan da dahil olmak üzere partiden ayrılan herkes, ayrılmalarından Annamalai’yi sorumlu tuttu. Anbarasu, “Eskiden Lotus (BJP sembolü) zaferi için çalışıyorduk, ancak şimdi tek bir adam (Annamalai) için çalışmak zorunda kalıyoruz” dedi.
İlginç bir şekilde, sabah saatlerinde sosyal medyada ortak bildiriye imza atan 13 bilgi işlem departmanı yetkilisi adı dolaşıyordu. BJP Chennai batı bölgesinin BT kanadı başkan yardımcısı RK Saravanan, günün ilerleyen saatlerinde sosyal medyada hala BJP’de olduğunu belirten bir video yayınladı. Ayrıca Annamalai’ye bağlılık sözü verdi. Anbarasu’nun ortak bildirisini imzalamak zorunda kaldığını söyledi.