Cii Danıştay, Tamil Nadu’nun okul müfredatının modası geçmiş olduğunu söylüyor | Coimbatore haberleri

COIMBATORE: Hindistan Sanayi Konfederasyonu Bölge Şubesi (CII) Perşembe günü şehrin eteklerinde Neelambur’da bir otelde Ulusal Yüksek Öğrenim Toplantısının altıncı baskısını gerçekleştirdi. Tema, işin geleceği için yüksek öğretimi yeniden icat etmekti.
Toplantıda söz alan, Kala VijayakumarSri Sivasubramaniya Nadar Mühendislik Fakültesi başkanı, Eğitim 4.0’ın öğrenciyi merkeze koyduğunu ve yaratıcı olmalarını sağlayacağını söyledi.
“Yükseköğretimde brüt okullaşma oranı 2020’de sadece %27 idi. 2035’te hedef %50 olmalı. Eğitim daha uygun fiyatlı ve erişilebilir hale gelmeli. İnternet devrimi göz önüne alındığında, herkes için internet bağlantısı garanti edilmelidir. Bu yılın Ocak ayında Hindistan nüfusunun %53’ünün internet bağlantısı yoktu” dedi.
Shankar VanavarayarBaşkan Vekili, CII Danıştay, devlet okulunun öğretim müfredatının eski olduğunu ve araştırma harcamalarının ABD ve İsrail’e kıyasla daha düşük olduğunu söyledi. “Hindistan’ın araştırmaya daha fazla harcaması gerekiyor. Aksi takdirde sektör gelecekte sonuçlarına katlanmak zorunda kalacaktır.”
Toplantı başkanı R Nandini, Hindistan’daki tüm eğitim ve öğrenim sürecinin gelecekteki zorlukları ve talepleri karşılayabilecek vasıflı bir iş gücü üretecek şekilde uyarlanması gerektiğini söyledi.
S Malarvizhi, toplantının eş başkanıydı.